czwartek, 11 listopada 2010

NASA - Voyager Recordings

Czasami przy okazji badań kosmicznych coś nas zadziwia i tak jest i w tym przypadku.
W necie można znaleźć wiele utworów muzycznych, ich natura wykracza jednak poza horyzonty myślowe nam współczesnych, mają niesamowity klimat i warto posłuchać kilka razy muzykę z planet naszego układu słonecznego... Można nabyć taką płytę CD audio, aby dokładniej wsłuchać się w niesamowity klimat, w dźwięki nie z tego świata. Taką płytę wydała NASA. Dźwięki te powstały dzięki konwersji zapisów sygnałów z detektorów magnetycznych, jakie powstały w wyniku badań naszego układu słonecznego przez NASA. Ich konwersja została przeprowadzona w dźwięk, w zakres słyszalny dla ucha ludzkiego (szczerze mówiąc po napisaniu tego postu dowiedziałem się, że nie trzeba było zmieniać zkresów fal, gdyż wszystkie fale w zapisie detektora były właśnie od 20 Hz do 20 kHz - czyli dokładnie w takim przedziale, w jakim słyszy ucho ludzkie... I to jest dziwne właśnie!!!).
W 1989 roku, dr Jeffrey D. Thompson, DC, BFA został poproszony przez przedstawicieli pracujących z NASA i JPL, aby zbadać szereg tajemniczych nagrań, które sondy kosmiczne Voyager I i II wysłały z powrotem w kierunku Ziemi, z pobliża planet: Jowisza, Saturna, Urana i Neptuna. Nagrania te wydawały się mieć głęboki wpływ na naukowców i badaczy, którzy mieli kontakt z nimi.

Więcej informacji na stronie www:

http://scientificsounds.com/index.php/store/nasa-space-sounds
4 komentarze:

koyaanisqatsi pisze...

CZAD!!! Koresponduje to z teorią jaką ostatnio wyryłem w sieci... Postaram się wrzucić na ten temat artykulik...

iksylion pisze...

Halo, halo koyaanisqatsi, jak znasz angielski, albo umiesz korzystać z translate.google.pl to polecam link pod moim art:

www.neuroacoustic.com/nasa.html

i zwróć uwagę na sformułowanie "Primordial Sounds”. Rudolf Steiner pisze w swoich książkach, że ciało eteryczne człowieka łączy jego organy wewnętrzne ze Słońcem i poprzednią epoką zwaną Starym Słońcem, a dźwięki tych organów są słyszane w całym układzie słonecznym... :)

Łowca Lemingów pisze...

Strona NASA chyba padła...

ale od czego jest YT ;)

Enjoy ;) ---> https://www.youtube.com/watch?v=ePLzbNCWljg

iksylion pisze...

Dzięki Łowco Lemingów i nie tylko jak widać, ale również Starych Wykopalisk :-)